پنجشنبه 8 خرداد 1399  /  2020 28 May   
ساعت :  17:10 GMT  /  تهران -  21:40
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
سالنما
8 خرداد 1399
   
  2020 May 28
    
   4 شوال 1441
     
    کد پیگیری

    با زبان و گویش مردم در مناطق مختلف جهان آشنا شوید

    این وب‌سایت که Localingual نام دارد، توسط یک جهانگرد ساخته شده است. وقتی وارد وب‌سایت شوید، یک نقشه تمام‌رنگی در مقابل شما قرار می‌گیرد که تمام کشورهای دنیا را در آن می‌توانید مشاهده کنید.

    با انتخاب هر کشور، امکان آشنایی با گویش‌های مختلف آن وجود دارد.

    ایده طراحی این وب‌سایت توسط جهانگردی به نام دیوید دینگ توسعه داده شده است. دینگ در گذشته به‌عنوان یک مهندس در کمپانی مایکروسافت کار می‌کرد و پس از اینکه کارش در مایکروسافت تمام شد، شروع به جهانگردی کرد. او می‌گوید علاقه‌اش به زبان‌ها و گویش‌های مختلف باعث شده است به فکر طراحی وب‌سایتی بیفتد که کاربران دنیا را با گویش‌های مختلف آشنا می‌‌کند:

    آرزوی من در طراحی این وب‌سایت، تبدیل شدن آن به یک ویکی‌پدیا برای زبان‌ها و گویش‌های مختلف بوده است که در اقصی نقاط دنیا استفاده می‌شوند.

    البته باید گفت وب‌سایت Localingual هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و انتظار می‌رود به مرور زمان شاهد مشارکت کاربرها و اضافه شدن گویش‌ها باشیم.

     

    در حال حاضر می‌توانید روی هر کشور در نقشه کلیک کنید و نام آن کشور و پایتختش را با گویش‌های مختلف بشنوید. البته قسمتی نیز وجود دارد که کاربران جملاتی را به گویش‌های مختلف گفته و در وب‌سایت ثبت کرده‌اند که می‌توانید آن‌ها را بشنوید. همچنین سرود ملی هر کشوری در وب‌سایت قرار دارد.

    شما می‌توانید مانند کاربران دیگر به وب‌سایت مراجعه کنید و جملاتی را به زبان خود بگویید و در آن ثبت کنید.

    برای استفاده از این وب‌سایت به localingual.com مراجعه کنید.

       1396/3/23 14:42    تعداد بازدید :  497