یکشنبه 3 تير 1397  /  2018 24 Jun   
ساعت :  18:54 GMT  /  تهران -  23:24
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
سالنما
3 تير 1397
   
  2018 Jun 24
    
   9 شوال 1439
     
    کد پیگیری

    کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر راه‌اندازی شد

    مجید قاسمی، مدیرعامل شرکت فیدیبو، در مراسم رونمایی از طرح کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر گفت:

    در این طرح با استفاده از اپلیکیشن فیدیبو به‌صورت لوکیشن‌بیس امکان دسترسی مسافران به بیش از هشت هزار کتاب الکترونیک و صوتی در حوزه‌های مختلف کتب عمومی اعم از شعر، رمان، داستان، کتاب علمی و مذهبی و... فراهم شده است. این کتاب‌ها به‌صورت رایگان در اختیار افرادی که نرم‌افزار فیدیبو دارند، قرار می‌گیرد و تنها باید با ورود به ایستگاه مترو آن را فعال کرده و کد مخصوص دریافت کند.

    به گفته‌ی وی، کتاب انتخابی مسافر تا یک ساعت برای خواندن در دسترس عمومی قرار می‌گیرد و در صورت خروج از مترو، وقتی فرد مجدد وارد ایستگاه می‌شود این امکان را خواهد داشت که به ادامه مطالعه خود از آنجا که دیروز تمام شده بود، بپردازد. این طرح فعلا در سه ایستگاه مترو راه‌اندازی شده است و در فاز بعدی در تمامی ایستگاه‌های مترو تکمیل خواهد شد.

    محمدعلی نجفی، شهردار تهران، گفت:

    ما از طرح‌های نو و استفاده از فناوری برای هر فعالیتی مخصوصاً در حوزه فرهنگی و اجتماعی استقبال می‌کنیم. همه می‌دانیم که سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و چنین طرح‌هایی می‌تواند تشویق و انگیزه‌ای باشد؛ به‌خصوص برای جوانان که حتی در رفت و آمدهای درآمدشهری خود با مترو نیز از کتاب خواندن غافل نشوند.

    منبع : زومیت      1396/11/18 10:42    تعداد بازدید :  102